Tag Archives: magare

Најскапото сирење е од Србија, магарешко, 1000 евра кг – магарињата од Македонија (Фото)

Во Македонија се потсмеваме со магарањата, а и со оние кои ги чуваат. Епа затоа сега Србинот Слободан Симиќ со македонски магариња го прави најскапото сирење во светот.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Резервирано за возила на УН и магариња на УН

  Овој паркинг е резервиран само и исклучиво за возила кои припаѓаат на УН – Обединетите нации. За да се паркира тука возилото мора да е бело а н него да се испишани буквите УН – впрочем како и што се препознатливи возилата на оваа меѓународна организација.

______________________________________________________________________________________________________

Магаре уби градоначалник – Видео

227 килограми тешкото животно, кое инаку било љубимец на убиениот е главниот осомничен за убиството на градоначалникот во град во Тексас.

______________________________________________________________________________________________________

СО СВОЕТО МАГАРЕ- РАМБО ВЕЧЕРВА ПРИСТИГНУВА ВО БИТОЛА

Вечерва во Битола пристигнува славниот црногорски евровизиски претставник Рамбо Амадеус кој утревечер настапува на големиот музички хенпенинг во рамките на фестивалот „Битола отворен град 2012“.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен возачот кој влечеше магаре врзано за камион во Црна Гора

Црногорска полиција го уапсила возачот кој влечеше магаре врзано за камионот по патот. Откако видеото како магарето се мачи ги преплави медиумите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Црногорци го врзале магарето за камион и го влечеле по патот

Магаре врзано за камион кој се движел по патот е снимен од случајни минувачи. Магарето се мачело и со нозете се лизгало по жешкиот асфалт неможејќи да го стаса камионот.

______________________________________________________________________________________________________

РАМБО АМАДЕУС СО МАГАРЕ ТРГНА ВО БИТОЛА

Една седмица пред големиот музички настан, на 18-ти август сабота, од 12 до 15 часот пред Веро на Широк сокак во Битола ќе има акција во која сите оние кои ќе купат две влезници ќе добијат уште една гратис. Битолчани тој ден три часа ќе можат да уживаат со музиката на најавените гости.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1