Фото: Резервирано за возила на УН и магариња на УН


 

Овој паркинг е резервиран само и исклучиво за возила кои припаѓаат на УН – Обединетите нации. За да се паркира тука возилото мора да е бело а н него да се испишани буквите УН – впрочем како и што се препознатливи возилата на оваа меѓународна организација.

И ништо не е чудно – освен што на овој паркинг на оваа фотографија паркирано е и магаре – а за да биде дел од овој паркинг и тоа е брендирано 🙂 🙂

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1