Видео: Купи си маж – одбери си го од излог како да е фустанче – прва продавница за шопинг на мажи


Француски веб-сајт за запознавање на двојки отвори продавница во срцето на Париз, каде костимирани мажи се во излозите, додека жените ја разгледуваат понудата за човекот од нивните соништа.

Милиони кандидати се регистрираа онлајн, а илјадници други ја посетуваат продавницата секој ден.

И во оваа продавница има рафтови и полици, но на закачалките наместо фустанчиња има листови на кои се комплетните биографии и фотографии на кандидатот кој можете да си го купите.
Ергени пак облечени во чудни костими поставени во излозите прават се што можат за да го привлечат вниманието на жените.

Во меѓувреме толпи жени пребаруваат по бутикот да се види она што е на понуда. Нема информација дали продавницата прима рекламации и враќање на купеното 🙂

идејата е на веб-сајтот “adopteunmec.com”.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1