Tag Archives: mazi

Задача за мажи: Пронајдете ја билјард масата на видеово!

Еден исечок од филм постојано малку по малку се појавува на социјалните мрежи поради жешките.

______________________________________________________________________________________________________

Кастрирањето го продолжува животот од 14 до 19 години

Некои истражувања покажале дека нивото на тестостерон кај мажите го слабее имунолошкиот систем и ги зголемува шансите за срцев удар, а научниците веќе открија дека стерилизацијата кај животните го продолжува нивниот живот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Купи си маж – одбери си го од излог како да е фустанче – прва продавница за шопинг на мажи

Француски веб-сајт за запознавање на двојки отвори продавница во срцето на Париз, каде костимирани мажи се во излозите, додека жените ја разгледуваат понудата за човекот од нивните соништа.

______________________________________________________________________________________________________

СТАРАТА ЉУБОВ НЕ СЕ ЗАБОРАВА: Мажите повеќе патат за ,,бившите,, од жените

Иако звучи неверојатно, истражувањата покажале дека припадниците на посилниот пол, многу потешко го поднесуваат раскинувањето на романтична врска и многу тешко ги забораваат поранешните девојки  

______________________________________________________________________________________________________

Се омажила 15-ина пати и исто толку побегнала

Индијка од Керала се наоѓа во бегство откако ги ограбила и напуштила своите 15 мажи. Шаханаз (33) прв пат се омажи на 11 години, со маж по име Сидике со кој има една дете. Нејзината измама е откриена дури кога двата нејзини мажи ја пријавиле во полиција, по што се јавиле и други жртви.

______________________________________________________________________________________________________

Мистерија на оргазмот: Колку трае женскиот, а колку машкиот оргазам?

Просечниот женски оргазам трае само 1,7 секунди, додека машкиот дури 12,4 секунди.  

______________________________________________________________________________________________________

Се сменија улогите, жените пијат а мажите се грижат за семејството?

Среќниот брак ја намалува потребата од алкохол кај мажите, но од друга страна ги стимулира жените да си потпивнуваат малку повеќе, ова се резултатите од истражувањето на група американски социолози.

______________________________________________________________________________________________________

Во аптека ќе може да се набави контрацептивна пилула за мажи

Американски научници откриле молекула, позната како JQ1, што ги прави мажите неплодни, без да се намали нивната сексуална желба.

______________________________________________________________________________________________________

И мажите ги мачи климакс

Природен пад на тестостерон, несоница, умор, импотенција, депресија…..ова се дел од симптомите кои ги мачат мажите над 50 години.

______________________________________________________________________________________________________

Мажите под стрес обожуваат дебели жени!?

Група британски научници тврдат дека мажите кои што се изложени на поголем притисок повеќе ги привлекуваат жени со повеќе килограми.

______________________________________________________________________________________________________

Спортови во кои жените биле подбри од мажите

И покрај тоа што обично спортот е игра во која во поголем дел партиципираат мажите, сепак има некои игри во кои што понежниот пол и тоа како знае да биде доста поубедлив кога се работи за крајнните резултати.

______________________________________________________________________________________________________

Швеѓаните ќе мора да уринираат седејќи – ново правило за почисто WC

За тоалетите да се почисти шведската покраина Содерманланда сака да воведе закон кои би ги обврзувал мажите да уринираат седејќи на вц школка.

______________________________________________________________________________________________________

Попис – 10 најжестоки освети на изневерени – Видео/Фото

Прекинот на врската може да заврши на мирен начин, но може и со освета. Во тоа дека скршеното срце може да боли повеќе од која било друга физичка болка се увериле голем број луѓе. Во прилог на ваквото тврдење ви ги претставуваме најлудите освети на поранешните партнери.

______________________________________________________________________________________________________

Машките не би можеле да го преживеат женскиот оргазам – научно докажано!

Кога мажот би доживеал оргазам каков што доживуваат жените, би паднал мртов и тоа буквално.

______________________________________________________________________________________________________

Мажите на секс помислуваат само 19 пати на ден

Најновите истражувања покажале дека мажите на секс мислат 19 пати во текот на денот.

______________________________________________________________________________________________________

Истражување: Жените се господари на социјалните мрежи

Фејсбук и твитер се најголемите социјални мрежи, а според најновите истражувања на Mashable најголем дел од корисниците се жени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1