Швеѓаните ќе мора да уринираат седејќи – ново правило за почисто WC


За тоалетите да се почисти шведската покраина Содерманланда сака да воведе закон кои би ги обврзувал мажите да уринираат седејќи на вц школка.

Вработените во градинските веќе ги учат малите деца да седат на ве-це школката , според нив тоа е и почисто, а и ги намалувало проблемите со простатата, вели Виго Хансен, член на Левичарската партија која е предлагач на законот. Сепак неговите противници велат тешко е тој закон да се спроведе и контролира. Сепак законот е во процедура, градската управа на Содерманланда има една година да го проучи и да одлучи – ќе мократ ли мажите седечки или не.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1