Tag Archives: svedska

Родителска параноја: Швеѓаните ги следат своите деца со GPS!

Поради се позачестените киднапирања на деца во Шведска, родителите, особено оние кои живеат во големите градови, се изјасниле дека би сакале своите деца да ги следат со помош на GPS.

______________________________________________________________________________________________________

Застанале воз додека се сексале на пруга!

Воз на југот од Шведска морал да го запре своето патување поради тоа што на пругата имало паркирано возило во кое еден млад пар лудо се сексал.

______________________________________________________________________________________________________

Во Шведска има повеќе машки отколку женски проститутки

Шведскиот национален младински совет во понеделникот соопштил дека во оваа земја има дури два пати повеќе млади мажи кои продаваат сексуални услуги отколку жени.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: Муслимани во Шведска 1 год јаделе свинско мислејќи дека е говедско (Видео)

Шведската национална агенција за храна издала и официјално предупредување откако открила дека повеќе од 20 тони лажно говедско месо се продава низ продавниците во земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Шведска: Агенти на безбедносна служба потрошиле 650.000 долари за журка ала Џејмс Бонд

Шведскиот премиер ги повикал  шефовите на владината агенција за да ги исконтролира трошоците откако во медиумите се појавиле скандалозни извештаи дека безбедноста на службата SAPO oрганизирала журки на тема Џејмс Бонд кои чинеле 650 000 долари.

______________________________________________________________________________________________________

Пијан Супермен уапсен во шопинг центар во Шведска

Неименуваиот норвежанин облечен во костум од Супермен го забележале во шопинг центар во шведскиот град Лулеа.

______________________________________________________________________________________________________

Шведскиот принц изел ќотек во бар во Кан ( Видео)

Шведскиот принц Carl-Philip, кој има бурен ноќен живот, имал инцидент пред клубот ,,Baoli,, во Кан Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Швеѓаните ќе мора да уринираат седејќи – ново правило за почисто WC

За тоалетите да се почисти шведската покраина Содерманланда сака да воведе закон кои би ги обврзувал мажите да уринираат седејќи на вц школка.

______________________________________________________________________________________________________

Асанж се уште не е предаден на Шведските власти

Рокот за предавање на Џулијан Асанж на шведските власти по обвинувањето за силување и сексуален напад истече вчера, во сабота.

______________________________________________________________________________________________________

Патино: Асанж е осомничен врз основа на еден скинат кондом

Асанж е осомничен во Шведска врз основа на еден скинат кондом, тврди министерот за надворешни работи на Еквадор, Рикардо Патино, кој ги отфрла шведските обвиненија против основачот на „Викиликс“ за силување и сексуално напаствување.

______________________________________________________________________________________________________

Едногодишно бебе почина од температурен шок

Едногодишно дете починало во Босна откако излегло од автомобил со клима. Едногодишниот Х.К починал во Сански Мост како последица од температурниот шок кој го доживеал.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1