Мажите на секс помислуваат само 19 пати на денНајновите истражувања покажале дека мажите на секс мислат 19 пати во текот на денот.

Сексот им паѓа на памет скоро исто толку често колку што помислуваат на храна на која помислуваат 18 пати. На трето место е спиењето на кое помислуваат 11 пати во денот, тврдат научниците од универзитетите во Охајо кои го спровеле истражувањето на примерок од 160 жени и 120 мажи на возраст од 18 – 25 години.
Оваа студија покажала дека жените за разлика од мажите на секс помислуваат 10 пати дневно што е за половина помалку од мажите. Тие исто така по ретко мислат на храна и на  спиење.
Авторите на истражувањето тврдат дека поранешните истражувања всушност се темелеле на лажни статистики и ретроспективни проценки според кои мажите не сакаат да ги напуштат стереотипите.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1