Мртов пијан на велосипед – полицијата го привела за да се отрезниПолицијата во Осјечко-Барањската објаст објави дека во Осијек 52 годишен маж бил приведен во полиција бидејќи во крвта имал 4,21 промили алкохол.

Мажот бил запрен поради прекршоци во сообраќајот, но не возејќи автомобил, туку велосипед. Според полицијата тој направил вкупно 70 дела додека го возел велосипедот и претставувал општа опасност по безбедноста на граѓаните. За да не продолжи со лупинзите и да заработи кривична пријава, полицијата го задржала додека не се отрезнил.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1