Tag Archives: velosiped

Е ова е министер – наместо автомобил вози службен точак

  Министерката задолжена за територијална еднаквост и изградба на станови Сесила Дифло наместо автомобил низ улиците во Париз вози службен велосипед.

______________________________________________________________________________________________________

По Јапонецот, Србите и на Американци им украдоа точак

Откако Јапонецот Рија Асаџи остана без својот велосипед во Србија, сега на ред дојдоа и Американци.

______________________________________________________________________________________________________

Фото Брука: групна фотка со точакот на пола полиција и Премиерот

  Иако Србија не може да се испере од срамот дека токму во оваа држава му беше украден велосипедот на познатиот јапонски велосипедист кој со тој ист велосипед од Малезија го минал половина свет, сепак мала утеха е што крадецот е уапсен, а точакот најден.

______________________________________________________________________________________________________

Фото/ Видео – познат велосипедист возел низ цел свет – во Србија му го украле точакот – се бара ова момче

Белградската полиција во надеж да го сокрие светскиот срам и јавно ги објави снимките и фотографија од осомничениот за кражбата на велосипедот на познатиот Јапонец Рија Асаџи кој со тој велосипед возел од Јужна Африка до Малезија, а деновиве престојувал во Србија.

______________________________________________________________________________________________________

Бразилските затвореници со вртење на педалите создаваат струја и го возат својот пат до слободата

Бразилските затвореници со вртење на педалите на неподвижен велосипед го возат својот пат до слободата, а истовремено ги осветлуваат и градските светилки

______________________________________________________________________________________________________

Казна 25 евра ако не возите на велосипедска патека – КОЈА ПАТЕКА??????

  Најновата одлука која повторно ќе удира по џебот на граѓаните е одлуката на градот Скопје да наплаќа казни од 25 евра ако не возите велосипед на ,,велосипедската патека,, КОЈА ПАТЕКА ????? ги има само на Кеј и на уште некои места во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Мртов пијан на велосипед – полицијата го привела за да се отрезни

Полицијата во Осјечко-Барањската објаст објави дека во Осијек 52 годишен маж бил приведен во полиција бидејќи во крвта имал 4,21 промили алкохол.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1