Фото/ Видео – познат велосипедист возел низ цел свет – во Србија му го украле точакот – се бара ова момче


Белградската полиција во надеж да го сокрие светскиот срам и јавно ги објави снимките и фотографија од осомничениот за кражбата на велосипедот на познатиот Јапонец Рија Асаџи кој со тој велосипед возел од Јужна Африка до Малезија, а деновиве престојувал во Србија.

,, Момче, 25 години, 180 см, со жолта мајца – е осомничениот по кого трага полицијата. Ги молиме сите кои имаат информации за ова лице да се јават во полиција,, стои во соопштението од српското МВР.

Велосипедот на Јапонецот е украден на 18 јули во трговскиот центар Ушче, а крадецот е снимен со безбедносните камери. Гарант сега му оди да си пропадне во земја кога разбрал чив точак украл.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1