Tag Archives: ukraden

Се заразил со ебола преку украден телефон вреден 20 евра!

Кога не оди, не оди. Не само што украдениот телефон чини само 20 евра туку бил заразен и со ебола, па 40 годишниот крадец завршил в болница.

______________________________________________________________________________________________________

Украдениот iPad на Стив Џобс најден кај Кловн

Замислете го потенцијалното богатство кое било во украдениот iPad на починатиот Стив Џобс: Тајни корпоративни документи, лична преписка и можеби дури и прототипи, што се можело да има во неговиот личен Ипад?

______________________________________________________________________________________________________

По Јапонецот, Србите и на Американци им украдоа точак

Откако Јапонецот Рија Асаџи остана без својот велосипед во Србија, сега на ред дојдоа и Американци.

______________________________________________________________________________________________________

Фото Брука: групна фотка со точакот на пола полиција и Премиерот

  Иако Србија не може да се испере од срамот дека токму во оваа држава му беше украден велосипедот на познатиот јапонски велосипедист кој со тој ист велосипед од Малезија го минал половина свет, сепак мала утеха е што крадецот е уапсен, а точакот најден.

______________________________________________________________________________________________________

Фото/ Видео – познат велосипедист возел низ цел свет – во Србија му го украле точакот – се бара ова момче

Белградската полиција во надеж да го сокрие светскиот срам и јавно ги објави снимките и фотографија од осомничениот за кражбата на велосипедот на познатиот Јапонец Рија Асаџи кој со тој велосипед возел од Јужна Африка до Малезија, а деновиве престојувал во Србија.

______________________________________________________________________________________________________

Му го вратиле украдениот автомобил после 42 години

Автомобилот марка Ostin-Hejli изчезнaл во1970. додека Боб бил студент. Полицијата автомобилот крем боја го нашла на интерент на eBay, каде бил огласен.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1