Украдениот iPad на Стив Џобс најден кај Кловн


Замислете го потенцијалното богатство кое било во украдениот iPad на починатиот Стив Џобс: Тајни корпоративни документи, лична преписка и можеби дури и прототипи, што се можело да има во неговиот личен Ипад?


Но за среќа на семејството на Џобс, по кражбата во неговата куќа од која беа однесени телефони, ипади, накит и друго – личниот Ипад на Џобс завршил кај професионален забавувач – Кени Кловнот.

Кловнот не ни знаел дека е тоа ипад на Џобс, ниту па се помачил да прочачка во него, наместо тоа 47-годишниот кловн си симнувал музика на која ќе им играл на дечињата во San Francisco Bay.

Кенет Кан – познат како Кени Кловнот ипадот го добил од пријател кој подоцна беше уапсен и обвинет за кражбата во домот на Џобс. Иподот на кловнот бил конфискуван.

35-годишниот Kariem McFarlin е крадецот кој го опусточи домот на Џобс. Влегол со резервен клуч од куѓата кој го пронашол сокриен пред прагот. Меѓу сите вредни работи бил и сребрениот 64GB iPad кој бил лично користен од Џобс.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1