Tag Archives: ipad

Фото: Цела ноќ скопјани дежураа пред продавницата за да добијат попуст од 50 % на iPad

Денеска се отвара нова продавница на дуна во трговскиот центар и по тој повод најавија дека првите 10 купувачи на iPad 3 им дава цели 50% попуст.

______________________________________________________________________________________________________

Трикови кои секој корисник на iPhone и iPad треба да ги знае

Тој е со вас додека спиете, се одмора додека и вие одмарате и работи кога и вие работите. Дури може да ви одговори и кога нешто ќе го прашате. Сепак колку добро го познавате својот iPhone?

______________________________________________________________________________________________________

Украдениот iPad на Стив Џобс најден кај Кловн

Замислете го потенцијалното богатство кое било во украдениот iPad на починатиот Стив Џобс: Тајни корпоративни документи, лична преписка и можеби дури и прототипи, што се можело да има во неговиот личен Ипад?

______________________________________________________________________________________________________

Епл нема да ја вклучи Јутјуб апликацијата во новиот мобилен софтвер

Епл Inc’s новата верзија на iPone и iPad софтверите нема да ја вклучи апликцијата за популарниот видео вебсајт Јутјуб.

______________________________________________________________________________________________________

Како Новите IPad-И Се Продаваат За Помалку Од 40 Долари

Возбудата од купување на нешто за помала цена отколку што вреди, е навистина заедничко нешто  за сите луѓе. На интернетов како и да е, постои едно место од каде може да го купиме иновиот iPad за помалку од 40 долари!

______________________________________________________________________________________________________

Apple им попушти на кинезите – им плати 60 милиони за името iPad

Компанијата Apple одлучила да ја прекине судската голгота и денеска се нагодила со кинеската компанија која ги тужеше дека им го украле името iPad.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1