Епл нема да ја вклучи Јутјуб апликацијата во новиот мобилен софтвер


Епл Inc’s новата верзија на iPone и iPad софтверите нема да ја вклучи апликцијата за популарниот видео вебсајт Јутјуб.

Во понеделниот од Epl изјавија дека лиценцата која ги вклучува Youtube и iOS оперативниот систем истекла. Од таму ја премолчија информацијата дали лиценцата на Youtube и нејзиното завршување вклучува некакви финансиски услови, како и дали од компанијата планираат да го заменат популарната видео апликација со некоја друга компанија.

Youtube беше една од најкористените апликации на Епл мобилните телефони уште од оригиналниот iPhone кој беше пуштен во продажба во 2007 година.

Tags: , , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1