Tag Archives: iphone

Дизајнерот на iPhone си потроши 13 милиони евра за куќа (Фото)

  Дизајнерот на iPhone Сер Jonathan Ive потрошил 13 милиони евра за да си ја уреди новата куќа во Сан Франциско.

______________________________________________________________________________________________________

Еци пеци пец – Која е советничката која му го ,,здипли,, Iphone-от на колегата од СДСМ – Фото

случајот со кражбата на телефонот среде седница во Центар е  заведен полицијата. Според официјалните информации попладнето во тек на седницата без својот iphone останал советникот Дејан Тодоровски (37).

______________________________________________________________________________________________________

Казни, плата од 4 долари, живот со глувци и фекалии – како се произведува Iphone5?

Ситуацијата на интернатите е полоша и од хорор филмовите, ѓубре, фекалии и арома од угинати животни е првото нешто што ќе го привлече вашето внимание кога ќе влезете во интернатот.

______________________________________________________________________________________________________

СДСМ-овка му го украла ајфонот на колега СДСМ-овец на сред седница

На среде седница во општина центар, советник СДСМ останал без својот мобилен телефон. За шокот да биде поголем го нашол подоцна – крадецот била негова колешка и сопартијка, пренесува Нетпрес.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Новиот iPhone 5

Новиот iPhone 5 кој свечено на светот му беше преставен вчера е тенок 7,6 милиметри и лесен 112 грама, екран со големина од четири инчи, како и нов софтвер

______________________________________________________________________________________________________

Трикови кои секој корисник на iPhone и iPad треба да ги знае

Тој е со вас додека спиете, се одмора додека и вие одмарате и работи кога и вие работите. Дури може да ви одговори и кога нешто ќе го прашате. Сепак колку добро го познавате својот iPhone?

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ај-фон преживеа пад од 304 метри

Компанијата G-Form која произведува заштитна опрема за мобилните телефони и за Ајфоните има навистина интересни начини за тестирање на новите производи. Овој пат изведоа навистина екстремен тест.

______________________________________________________________________________________________________

Менувањето на пасвордите на Епл поради безбедносни причини исклучиво ќе се прават само онлајн

Епл објави дека привремено ќе го промени начинот на кој што нивните корисници ќе можат да ги променат нивните IP пасворди.

______________________________________________________________________________________________________

Хакер му го украл цел он лајн живот – сите профили, е-маил, пасворди

Тие му ја преземаа неговата Твитер сметка, му ја исчистиле Гугл сметката како и инбоксот во Gmail. Неговиот Iphone, iPad и MacBook биле целосно исчистени.

______________________________________________________________________________________________________

Епл нема да ја вклучи Јутјуб апликацијата во новиот мобилен софтвер

Епл Inc’s новата верзија на iPone и iPad софтверите нема да ја вклучи апликцијата за популарниот видео вебсајт Јутјуб.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1