Менувањето на пасвордите на Епл поради безбедносни причини исклучиво ќе се прават само онлајн


Епл објави дека привремено ќе го промени начинот на кој што нивните корисници ќе можат да ги променат нивните IP пасворди.

Се до следното известување, корисниците ќе можат да ги ресетираат нивните пасворди само преку онлајн, но не и преку телефоните. Во моментов во компанијата го разработуваат новиот метод на заштита на телефонските пасворди и се додека целосно не се разработи новиот начин на промена на пасвордите и нивната безбедност, нивната промена ќе се случува исклучиво преку онлајн.

Ова доаѓа откако двајца тинејџери успеале да ги хакнат Епл, Твитер и Gmail сметките на писателот Мет Хонан.

Tags: , , , , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1