Дизајнерот на iPhone си потроши 13 милиони евра за куќа (Фото)


 

Дизајнерот на iPhone Сер Jonathan Ive потрошил 13 милиони евра за да си ја уреди новата куќа во Сан Франциско.

Иако многу се шпекулираше дека овој дизајнер на Apple ќе си оди од фирмата тоа не се случи туку дизајнерот си доби бонус. Куќата има 6 спални соби, 8 купатила, и се наоѓа на најпосакуваното место во Калифорнија. Има поглед на мостот Golden Gate и островот Alcatraz

Дизајнерот е британец, но во 1992 се преселил во САД и почнува да работи за Apple.

Освен Iphone, Jonathan го дизајнираше и iPoda и iPad. Еве како изгледа неговото царство.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1