“Комитите“ не ги забораваат своите: По петти пат ќе се одржи турнирот “Томо Комита“


Навивачката група “Комити“ повторно му оддава почит на својот прерано починат другар Томо Комита.

Во негова чест, по петти пат ќе се оддржи Меморијален турнир кој ќе се одигра на игралиштето во Маџари Маало.

Турнирот е во мал фудбал, а секој кој сака може да се пријави во фаншопот на “Комити“. Учеството за една екипа чини 1000 денари.

“Комитите“ ги повикуваат своите сограѓани сите заедно да се обединат и да покажат дека никогаш нема да го заборават својот пријател Томо Комита.

Извор Спортска треска

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1