Tag Archives: turnir

“Комитите“ не ги забораваат своите: По петти пат ќе се одржи турнирот “Томо Комита“

Навивачката група “Комити“ повторно му оддава почит на својот прерано починат другар Томо Комита.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Го претепале откако добил 10 милиони долари на покер во Лас Вегас

26 годишниот Сем Трикер, кој е британски покер шампион, бил нападнат во Лас Вегас веднаш откако освоил 10 милиони долари на еден од столовите за покер.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1