Фото: Цела ноќ скопјани дежураа пред продавницата за да добијат попуст од 50 % на iPad


Денеска се отвара нова продавница на дуна во трговскиот центар и по тој повод најавија дека првите 10 купувачи на iPad 3 им дава цели 50% попуст.

Според фотографијата која ја објави Prime time, уште ноќеска група млади макеоднци се стационирале пред продавницата и да чекаат на ред.

Според порталот во Duna се јавиле многу луѓе заинтересирани за попустот, а ако се суди според оваа прва ноќ, и пред македонските продавници ќе има гужви и редици.

Продавницата се отвара на пладне денеска.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1