Tag Archives: grabez

Вооружен грабеж во обложувалница во Аеродром

Кратко време пред да биде затворена обложувалницата „Спорт Лајф“, вчеравечер, во Аеродром влегол маскиран и вооружен разбојник и им се заканил на вработените дека ќе ги убие доколку не му го дадат дневниот промет.

______________________________________________________________________________________________________

67 годишна старица ограбена во Кочани

Со маска на лицето, три часа по полноќ разбојник влегол во куќата на 67 годишната П.Г. и под закана со пиштол и побарал пари.

______________________________________________________________________________________________________

Со женски перики ограбиле комбе на пошта

Денес, околу 11 часот, две непознати лица на возраст околу 30 години, украле торба со 2,5 милиони динари од обезбедувањето кое ги пренесувало парите од поштата до возилото.

______________________________________________________________________________________________________

Фатени на дело: Уапсени додека бушеле ѕид на просторија во која се наоѓал сефот со пари

Саша М. (34) од Крушевац и Станој З. од Ветерник и државјанин од Германија Бајрам Ш. (54) се уапсени за време на нивниот обид да ограбат пошта во Кулпин.

______________________________________________________________________________________________________

Украдениот iPad на Стив Џобс најден кај Кловн

Замислете го потенцијалното богатство кое било во украдениот iPad на починатиот Стив Џобс: Тајни корпоративни документи, лична преписка и можеби дури и прототипи, што се можело да има во неговиот личен Ипад?

______________________________________________________________________________________________________

Ги лажеле луѓето дека снимаат реално шоу – а тие ги ограбувале.

  Двајца мажи, од Индијана во Пенсилванија, пријавиле дека на улица биле ограбени од две момчиња кои им ги одземале сите пари кои ги имале кај себе и тоа на финта.

______________________________________________________________________________________________________

Разбојник во Арачиново, се исплашил од 80 годишна баба и избегал без плен

Вчера околу 03 часот во скопско Арачиново 80 годишна старица успеала да се спаси од разбојник кој во нејзината куќа се обидел да изврши грабеж.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: ,,Плавуша,, со машала голем граден кош, со нож ограбила бензинска

Разбојничка со бујни гради нападнала вработен во една бензинска станица во гратчето Голд Коуст и поради тоа веднаш го добила надимакот „Бујна бандитка“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1