Ги лажеле луѓето дека снимаат реално шоу – а тие ги ограбувале.


 

Двајца мажи, од Индијана во Пенсилванија, пријавиле дека на улица биле ограбени од две момчиња кои им ги одземале сите пари кои ги имале кај себе и тоа на финта.

Еден од напаѓачите го снимал инцидентот со мобилен телефон и на жртвите им кажувале да не се грижат бидејќи станува збор за реално шоу.

Дури им кажале на ограбените дека шоуто ќе се вика ,, штотуку сум ограбен,, и дека ќе биде во форма на скриена камера, за да се види реакцијата на минувачите.

Откако жртвите ќе се изнасмееле, напаѓачите си заминувале со се нивните пари.

Полицијата ги уапсила снимателите, американците Рендал Смит и Арти Гудвајн, за кои се верува дека се извршителите. Според полицијата тие ограбиле неколку луѓе со истата фора. Во притвор се и ќе им се суди.

 

Tags: , ,

Ирена Чачкова

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1