Со женски перики ограбиле комбе на пошта


Денес, околу 11 часот, две непознати лица на возраст околу 30 години, украле торба со 2,5 милиони динари од обезбедувањето кое ги пренесувало парите од поштата до возилото.

Ова би била сосема обична и неинтересна вест доколку мажите не биле маскирани со женски перики.

Настанот, кој потседува на култниот француски филм „Такси“, се случил во Нов Белград, а после инцидентот крадците се упатиле во различни правци.

Вработените од обезбедувањето поминале со полесни повреди бидејќи крадците со женска коса користеле само солзавец.

Tags: , , ,

Благоја Гроздановски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1