Tag Archives: belgrad

Нема договор помеѓу Белград и Приштина

Договор во Брисел не е постигнат, јавија после полноќ српските медиуми. После целодневните разговори на делегациите на Белград и Приштина со посредство на високиот претставник на ЕУ, Кетрин Ештон договор не е постигнат, изјави српскиот премиер Ивица Дачиќ. Тој истакна дека во моментот нема договор во дијалогот со Приштина и дека остануваат разликите во ставовите […]

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: Девојката од Белград сеела СИДА и во соседните земји – заразен и амбасадор?

 Полицијата открила по СМС пораки дека девојката била во сексуална врска и со амбасадор од регионот,политичари.. а имала и најдобра другарка која исто така има СИДА, а е во врска со функционер.

______________________________________________________________________________________________________

Згодна Београѓанка со СИДА се светела на неверните мажи – заразила 5 бизнисмени

27 годишна девојка, исклучително атрактивна и вработена како маркетинг менаџерка во позната агенција во Белград е уапсена. По пријава на нејзиниот поранеен љубовник се дознало дека менаџерка иако уште пред три години открила дека е заразена со вирусот ХИВ, имала љубовници, познати бизнисмени и ги заразила.

______________________________________________________________________________________________________

Вера и Нада се венчаа среде Белград – за инат (Фото/Видео)

Имаше и матичар пред кого девојките Вера и Нада се заколнаа на вечна љубов.

______________________________________________________________________________________________________

Бескрајна тага: 14 год дете загина, го удрил автомобил – таткото не сакал да се одвои од синот (Вознемирувачко Фото)

14 годишното момче одело да го фрли ѓубрето во контејнерот спроти улицата, вчера околу 21 часот во населбата Звездара во Белград. На него со голема брзина налетал автомобил. Починало на самото место.

______________________________________________________________________________________________________

Србите ќе се евакуираат во вселената – за да го избегнат крајот на светот (Фото)

Летоци со порака дека само со евакуација во вселената ќе се избегне судниот ден осамнаа во поштенските сандачиња низ Белград деновиве.

______________________________________________________________________________________________________

Со женски перики ограбиле комбе на пошта

Денес, околу 11 часот, две непознати лица на возраст околу 30 години, украле торба со 2,5 милиони динари од обезбедувањето кое ги пренесувало парите од поштата до возилото.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Убиство во центарот на Белград- Бугарка изрешетана во џип, а убиецот потоа си пукал во глава

Експицитни фотографии од местото на убиството !!!! Четириесет годишниот Рако Лазаревиќ испукал два куршума во главата на Албена Димитрова која се наоѓала зад воланот во возилото, а потоа самиот си пукал во главата.

______________________________________________________________________________________________________

Му пукал во гради на полицаец – среќа куршумот се заглавил во цевката

Полицијата во Србија вчера забележала сомнително момче на улицата Војвоѓанска и се обидела да го легитимира, но момчето веднаш почнало да бега. Полицаецот се обидел да го стаса, а момчето извадило шкорпион и пукало во градите на полицаецот.

______________________________________________________________________________________________________

Судар на воз на пругата Белград – Бар, има повредени

Пет лица се повредени во судар на воз со камион на пругата Белград-Бар. Железничкиот сообраќај на релација Подгорица-Бар е во прекин.

______________________________________________________________________________________________________

ЗАПОЧНА ОДБРОЈУВАЊЕТО ЗА НАЈГОЛЕМАТА ПЕНА – ПАРТИ

Уште неколку дена остануваат до почетокот на четвртата по ред најголема забава со пена во Европа која ќе биде на 1ви септември во Белградска Арена, Србија.

______________________________________________________________________________________________________

Најдобра фотографија до сега од Белград – снимена од Меѓународната вселенска станица

Еве ја најдобрата фотографија на Белград која до сега не сте имале прилика да ја видите.

______________________________________________________________________________________________________

Светски првак во бокс, брутално претепал старец

Никола Стевановиќ (25), светски шампион во велтер категоријата, за ИБФ боксерската асоцијација, е осомничен за брутално претепување на работникот на Белградски водовод, Драгољ Јовановиќ (58), кој имал само уште две години до пензија.

______________________________________________________________________________________________________

Џамија никна во центарот на Белград – граделе без дозвола

Надлежните за објектот, кој се уште е во „фаза“ на градење, немале поим за новоникнатата градба. Дури во средата попладне, инспекторите на општината Нов Белград, го посетија градилиштето и ја забранија понатамошната изградба.

______________________________________________________________________________________________________

Силувал малолетничка во школскиот двор

Малолетната девојка А.Г. (16) од Белград за време на летниот распуст ги посетила своите баба и дедо во селото Јошанц. Осомниченото лице Д.А. (20) и се заканил дека ќе ја убие, а бомбата што ја имал ќе ја искористел за да ги убие нејзините баба и дедо.

______________________________________________________________________________________________________

Патници во авион на ЈАТ се искршиле од ќотек при слетување во Белград

Вистинска драма и паника меѓу патниците се случила вчера во авион на ЈАТ пред слетувањето во Белград. Авионот LH 6605 летал на линија Мајорка – Белград.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен српски полицаец што „барал дрога“ во гаќичките на девојките

Полицаецот од Белград кој ги терал девојките да ги соблечат гаќите за да провери дали кријат дрога, денеска беше уапсен по повеќедневна заседа.

______________________________________________________________________________________________________

Белград: Манијак облечен во полицаец приведува девојки и ги пипка демек бара дрога

Сексуален манијак во последните два дена „оперирал“ низ улиците во Белград, облечен во полициска униформа, која ја користел како би можел да ги претресува жените барајќи им дрога.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1