Вера и Нада се венчаа среде Белград – за инат (Фото/Видео)


Имаше и матичар пред кого девојките Вера и Нада се заколнаа на вечна љубов.

Вера и Нада својата љубов ја крунисаа со брак. Судбоносното ДА го кажаа во самиот центар на Белград на улицата Кнез Михајлова.

Организаторите на геј парадата Прајд направија преформанс – за инат, поради неизвесноста дали парадата ќе се одржи или не. Тие организирале матичар, пред кого девојките се заколнале на вечна љубов, размениле бурми и се бакнаа кога тој ги прогласи за ,, жена и жена,, односно дека бракот е склучен.

Целиот преформанс почнал со наводно два пара кој ќе се венчаат. Двајца костимосани мажи и две жени во венчаница. Но мажите мистериозно исчезнале и останале Вера и Нада кои почнале да танцуваат заедно.

Целиот настан е снимен и снимката е поставена на фејсбук со наслов ,, Вера и Нада ја крунусаа својата љубов во центарот на Белград,,

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1