Србите ќе се евакуираат во вселената – за да го избегнат крајот на светот (Фото)


Летоци со порака дека само со евакуација во вселената ќе се избегне судниот ден осамнаа во поштенските сандачиња низ Белград деновиве.

На летокот е нацртан вселенски брод и има понуда за евакуација во вселената.

,, предупредување! За да ве заробат ве обележаа со чипови. Ние ве сакаме и ви помагаме, пријавете се за ЕВАКУАЦИЈА,, пишува на летокот.

Станува збор за секта која со години ја форсира тезата дека вонземјани ќе ги спасат луѓето од крајот на светот. Сектата е со име ,, ангели на небото,, ја има во Хрватска, а од неодамна активна и во Србија.

На летокот има еден рус маж со име Аштар Шеран кој е наводно лидер на оваа секта, имаат дури и веб сајт со детално објаснување и упатство за евакуација во вселената.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1