Tag Archives: evakuacija

Србите ќе се евакуираат во вселената – за да го избегнат крајот на светот (Фото)

Летоци со порака дека само со евакуација во вселената ќе се избегне судниот ден осамнаа во поштенските сандачиња низ Белград деновиве.

______________________________________________________________________________________________________

Паника и евакуација – лажна закана за бомба во Американската амбасада во Осло

Претпладневна узбуна во Осло. Американската амбасада во главниот град на Норвешка денеска извести за закана со бомба. Евакуацијата започна во 11.22ч кога жителите на околните згради беа замолени да се оддалечат од местото.

______________________________________________________________________________________________________

Пожар во центарот на Подгорица – евакуирано население, во опасност и амбасади – Видео

  Синоќа околу 21 часот пожар се разгорел на брдото Горица во Подгорица. Во еден момент огнот дошол на само 10 сетина метри од куќите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1