Судар на воз на пругата Белград – Бар, има повредени


Пет лица се повредени во судар на воз со камион на пругата Белград-Бар. Железничкиот сообраќај на релација Подгорица-Бар е во прекин.

До несреќата дошло на преминот преку пругата кај местото Вуковци, во Зета. Дошло до судар меѓу патничкиот воз и камион, а повредени се пет лица

Повреден е машиновозачот, двајца кондуктери, возачот на камионот и една патничка. Префрлени се во Клиничкиот центар во Подгорица. Истрагaта е во тек, но се претпоставува дека возачот на камионот не ја почитувал сигнализацијата.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1