Tag Archives: sudar

Судар на бродови – 37 загинати (Видео)

Најмалку 37 лица загинаа кога траект со повеќе од 120 патници се судрил со друг траект и потонал во близина на острвот Лама, кај Хонгконг. Уапсени се 7 членови на екипажот од двата брода.

______________________________________________________________________________________________________

Драма на небото над Дамаск – Хеликоптер удрил во патнички авион

Воен хеликоптер удрил во патнички авион над Дамаск. Хеликоптерот се срушил во предградие, а авионот во кого имало 200 патници, безбедно слетал на аеродром во Дамаск.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Политичка пресметка на небо – ќе се судреа авиони на две партии

Два авиони за влакно избегнаа несреќа летајќи над Холандија. Тие се приближиле толку што едно време летале и закачени еден за друг.

______________________________________________________________________________________________________

Судар на воз на пругата Белград – Бар, има повредени

Пет лица се повредени во судар на воз со камион на пругата Белград-Бар. Железничкиот сообраќај на релација Подгорица-Бар е во прекин.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Ужасен судар на Хамилтон и Алонсо на формула 1 трката во Белгија

На патеката Франкошамп во трката за големата награда на Белгија се судрија двајцата претенденти за трофејот – Британецот Луис Хамилтон и Шпанецот Фернанд Алонсо.

______________________________________________________________________________________________________

Авион се сруши во Волво – Волвото победи

  Дека Волво произведува едни од најбезбедните автомобили на светот, знаат и птиците, но за жал не и сите пилоти.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Само чудо го спаси од смрт

Едно е да имате среќа, но кога имате среќа на претек тогаш таа може да ви го спаси животот па потоа на таквите околности ги гледате со поинакво светло.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1