Видео: Само чудо го спаси од смрт


Едно е да имате среќа, но кога имате среќа на претек тогаш таа може да ви го спаси животот па потоа на таквите околности ги гледате со поинакво светло.

Еден човек на бензиска пумпа за малку ќе го изгубеше животот по верижна сообраќајна несреќа. Сепак на крај остана неповреден.
На автопат во близина на Орембург, Русија, комбе удри во шлепер, по што се изври и продолжи директно во бензиската пумпа каде што еден човек токму во тој момент полнеше гориво.
Малку фалеше да настане хаварија, па дури и експлозија, но сепак човекот спаси жива глава и тоа без ниту една гребнатинка.

Кога некој има среќа, тоа изгледа вака:

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1