Гром удрил во шатор на фестивал на храната во Онтарио – 17 повредени


17 луѓе се повредени за време на бурата во градот Витби во провинцијата Онтарио. Гром удрил во шаторот каде што се одржувал фестивал на храната на отворено.

Во времето на несреќата шаторот бил полн со гости. Повредените се веднаш префрлени во болница, згрижени се и вон животн опасност. Витби е на околу 60 километри одалечен од Торонто

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1