Tag Archives: grom

Гром удри во кола на градоначалник (Видео)

За време на силни дождови и грмотевици граѓанин го снимал патот по кој возел, попат снимил и несекојдневен настан.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: За само неколку секунди избегна удар од гром!

Откако го паркирал автомобилот пред својот дом во Падсиј во Велика Британија, излегол од автомобилот и веднаш се упатил кон куќата.

______________________________________________________________________________________________________

Десет лица загинаа а 12 се повредени, гром удри во џамија!

Гром ја прекина вечерната молитва на муслиманските верници во североистокот на Бангладеш.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија во Полска – четиричлено семејство настрада од гром

Четворица планинари од полска загинаа од гром додека планинареле на југот од земјата покрај границата со Словачка, на неколку стотини метри од хостелот каде биле сместени, соопштуваат локалните медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Гром удрил во шатор на фестивал на храната во Онтарио – 17 повредени

17 луѓе се повредени за време на бурата во градот Витби во провинцијата Онтарио. Гром удрил во шаторот каде што се одржувал фестивал на храната на отворено.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1