Гром удри во кола на градоначалник (Видео)


За време на силни дождови и грмотевици граѓанин го снимал патот по кој возел, попат снимил и несекојдневен настан.

Гром удрил во еден од автомобилите пред него, а подоцна се дознало дека громот удрил дирекно во автомобил во кој бил градоначалникот на еден град во Русија.

Од громот само електрониката била комплетно уништена, а градоначалникот за среќа останал жив и здрав!

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1