Tag Archives: gradonacalnik

Градоначалникот на Љубљана пуштен од притвор – трае истрагата (Видео)

Лидерот на словенечката опозиција и градоначалник на Љубљана, Зоран Јанковиќ е пуштен на слобода, откако утринава беше уапсен и во притвор беше неколку часа.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен градоначалникот на Љубљана и неговите синови

Градоначалникот на Љубљана Зоран Јаковиќ и неговите два сина Јуре и Дамијан се уапсени под сомневања за корупција во врска со еден од најголемите корупциски скандали во Словенија.

______________________________________________________________________________________________________

Гром удри во кола на градоначалник (Видео)

За време на силни дождови и грмотевици граѓанин го снимал патот по кој возел, попат снимил и несекојдневен настан.

______________________________________________________________________________________________________

Њу Џерси: Градоначалникот на Трентон, уапсен поради корупција

Градоначалникот на главниот град Трентон, на сојузната држава Њу Џерси, во неделата бил уапсен под обвинение за корупција, за наводно примање мито во текот на прикриената Стинг операција, соопштија властите.

______________________________________________________________________________________________________

Магаре уби градоначалник – Видео

227 килограми тешкото животно, кое инаку било љубимец на убиениот е главниот осомничен за убиството на градоначалникот во град во Тексас.

______________________________________________________________________________________________________

Шпански градоначалник со прекар “Робин Худ” – крадел храна за сиромашните

Градоначалникот на шпански град Marinalede, на кој граѓаните му го дадоа прекарот Робин Худ поради тоа што организирал кражби на храна по продавници и им ја делел на сиромашните, оваа недела пеш ќе тргне на турнеја во Андалузија, за да ги убеди и  другите локални лидери да се спротивстават на владините мерки за штедење.

______________________________________________________________________________________________________

Во Мексико убиен градоначалник и неговиот помошник

Во мексиканската држава Сан-Луис-Потоси, убиен е неодамна избраниот градоначалник на градот Матехуала, Едгар Моралес Перез.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Фатен жив – Градоначалникот Маријан среде Прилеп пие Скопско

Иако Прилеп си ја има Прилепска пивара – еден од главните спонзори на прилепски Пиво фест и двигател на прилепската економија – Градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески фатен жив како среде Прилеп си ,,пијуцка,, СКОПСКО ПИВО :)))))))

______________________________________________________________________________________________________

Ова е најбогатиот српски политичар – тежок 60 мил. евра

Поголемиот број на граѓани на општина Сурчин го обвинуваат нивниот градоначалникот за проневера и злоупотреба на должноста и сметаат дека неговиот имот во висина од 60 милиони евра го стекнал на незаконски начин.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Е.пип.БИ го знакот – Градоначалникот Коце дава иснтрукции за зелен бран

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски во обиколка и проверка дали работи зелениот бран во Скопје. Додека ги шетал семафорите му присметал еден знак.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1