Фото: Фатен жив – Градоначалникот Маријан среде Прилеп пие Скопско


Иако Прилеп си ја има Прилепска пивара – еден од главните спонзори на прилепски Пиво фест и двигател на прилепската економија – Градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески фатен жив како среде Прилеп си ,,пијуцка,, СКОПСКО ПИВО :)))))))

Градоначалникот на фотографијата е со Лепа Брена која исто така си пие СКОПСКО, а градоначалникот дури и ја подигнал високо чашата.

Пиво фест оваа година сруши рекорди. Околу 400.000 туристи од земјава и од странство. Билансот на испиено пиво е 298 тони, а се изела и 124 тони скара.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1