Видео: Е.пип.БИ го знакот – Градоначалникот Коце дава иснтрукции за зелен бран


Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски во обиколка и проверка дали работи зелениот бран во Скопје.

Додека ги шетал семафорите му присметал еден знак.

Изгледа градоначалникот не знаел дека го снима камерата па сосема слободен во изразувањето му дава инструкции на надлежниот како да го стави знакот.

Еве транскрипт од разговорот – а и видеото за сами да чуете.

-Што е ова 50 бре? Што не напишете зелен бран бе?
-Не, не… Ова е знакот што стои во правилник дека е препорачана брзина
-Абе да му е..м мајката
-Така стои во правилник
-Ама е..и го знакот сега кога ти кажувам…

Видеото е од – неделна сабота(жа) на Алфа ТВ – превземено од youtube

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1