Видео: Георгиевски сакал да ги даде Тетово, Гостивар и Дебар интервју за ХТВ


Повторно ново видео на интернет каде Љубчо Георгиевски зборува дека во негово време – додека тој беше Премиер, сериозно се разговарало за поделба на Македонија. Овој пат станува збор за интервју дадено за хрватската телевизија.

,, Разговаравме за тоа неколкупати и тогаш лесно ќе ги убедевме и албанците и меѓународната заедница – но Србија не влезе во тој проект,,

,,Ќе ги дадевме Тетово, Гостивар и Дебар, а ќе ги добиевме деловите околу преспанското езеро,, вели меѓу другото лидерот ВМРО-НП.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1