Tag Archives: podelba

Тачи: Ако се подели Косово – ќе се поделат уште 6 држави

Поделбата на Косово ќе значи промена на границите за најмалку уште шест држави, изјави  премиерот на Косово Хашим Тачи за Associated Press.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија ја чека или федерализација или поделба – изјавил албанскиот политичар Данај

Коментирајќи ги неодамнешните случувања во Македонија, претседателот на Листата за природна Албанија Кочо Данај, изјавил дека Македонија ја чека или  федерализација или поделба.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Георгиевски сакал да ги даде Тетово, Гостивар и Дебар интервју за ХТВ

Повторно ново видео на интернет каде Љубчо Георгиевски зборува дека во негово време – додека тој беше Премиер, сериозно се разговарало за поделба на Македонија. Овој пат станува збор за интервју дадено за хрватската телевизија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1