Tag Archives: gostivar

Албанците плаќаа 100 евра од ноќ без мака – исповед на Србинките кои беа фатени во бордели во Гостивар

,,На гостите не им давав сексуални услуги, ми плаќаа дружење и муабет. Газдите ми даваа 40 евра на ноќ, од секој коктел кои гостите ќе ми гонарачаа имав 5 евра, а јас не пиев коктел туку сок или чај. Но тие не знаеа. Гостите оставаа и бакшиш – некогаш и по 100 евра,,

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Георгиевски сакал да ги даде Тетово, Гостивар и Дебар интервју за ХТВ

Повторно ново видео на интернет каде Љубчо Георгиевски зборува дека во негово време – додека тој беше Премиер, сериозно се разговарало за поделба на Македонија. Овој пат станува збор за интервју дадено за хрватската телевизија.

______________________________________________________________________________________________________

Гостиварчанец настрадал од заскитан куршум

Заскитан куршум завршил во пределот на градниот кош на четириесет и три годишен гостиварчанец додека седел во својот двор.

______________________________________________________________________________________________________

Гостивар: Роднини се тепале со мотики, искршиле цел бутик

48 годишен гостиварец се тепал со свои роднини во бутикот на неговиот роднина во Гостивар.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1