Гостиварчанец настрадал од заскитан куршумЗаскитан куршум завршил во пределот на градниот кош на четириесет и три годишен гостиварчанец додека седел во својот двор.
Ѓ.К. веднаш бил пренесен во скопскиот Ургентен центар, каде било констатирано дека бил погоден од заскитан куршум.
Инцидентот се случил во 22:30 часот, на улицата „Никола Тесла“.

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1