МВР: 3-ца силувале французинка во Скопје – и ставиле дрога во пијалокот во Колосеум


 

Настанот се случил во саботата во раните утрински часови во близина на скопската дискотека Колосеум.

Девојката која е француска државјанка била во дискотека „Колосеум” и пришло непознато лице и и понудило пијалок, кој таа го прифатила.
Откако го испила пијалокот ја фатил за рака и со сила ја извлекол надвор од дискотеката, ја качил во такси возило и ја однел во хотел, каде што ја силувал.
Потоа повикал уште три лица кои ја ставиле девојката во возило на паркинг пред хотелот, каде што уште две лица ја силувале.
Девојката пред полицијата изјавила дека најверојатно нешто и било ставено во пијалокот, бидејќи немала сила да вика и да се брани.
Полицијата трага по силувачите

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1