Tag Archives: koloseum

Светските знаменитости се накривуваат?

Античкиот Колосеум во Рим, место каде гладијаторите се бореле за нивните животи, се накриви на јужната страна за 40 сантиметри.

______________________________________________________________________________________________________

МВР: 3-ца силувале французинка во Скопје – и ставиле дрога во пијалокот во Колосеум

  Настанот се случил во саботата во раните утрински часови во близина на скопската дискотека Колосеум.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1