Трактор прегази Кочанчанец


Вчера вечерта, околу 21 часот, животот го загуби 52 годишниот Миле Р. од селото Долни Балван–Кочани во несреќа со неговиот трактор. Го згмечила косачката.
Телото на Миле било згмечено од полугата на косачката и калникот на тракторот. Кочанчанецот починал на лице место, а неговото тело е предадено на обдукција.

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1