Tag Archives: traktor

Загина тракторист од струмичко – Ново коњарево

Вчера во сообраќајна несреќа почина трактористот Ванѓел И. (75) од Ново Коњарево. Незгодата се случила во раните утрински часови, во 06.20 наутро, на земјениот пат во правец Ново Коњарево – с.Бајково.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хрват направил трактор кој оди на чиста вода

  Иван Јакобовиќ професор и инвоатор од Долна Бебрина успеал да го преправи моторот на тракторот косилка и да го натера наместо бензин да троши чиста вода.

______________________________________________________________________________________________________

Трактор прегази Кочанчанец

Вчера вечерта, околу 21 часот, животот го загуби 52 годишниот Миле Р. од селото Долни Балван–Кочани во несреќа со неговиот трактор. Го згмечила косачката.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1