Загина тракторист од струмичко – Ново коњарево


Вчера во сообраќајна несреќа почина трактористот Ванѓел И. (75) од Ново Коњарево. Незгодата се случила во раните утрински часови, во 06.20 наутро, на земјениот пат во правец Ново Коњарево – с.Бајково.

Тракторот ИМТ 539, управуван од Ванѓел, на угорнина почнал да се враќа назад, по што се превртел и паднал во трап од десната страна на патот.

Во незгодата трактористот се здобил со тешки телесни повреди, од кои починал веднаш на самото место.

Полицијата, јавен обвинител и истражен судија извршија увид не местото за да се откријат причините поради кои дошло до несреќата. Се уште се непознати причините, зошто тракторот почнал да се враќа назад.

Извор: ТВ Вис

Share Button

Tags: , ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1