Tag Archives: zaginat

Снимките од пилотот во последните моменти од животот се продавале од 20 до 500 евра

Работници од локална фабрика во Нова Пазова, место каде што пред три дена се сруши воен авион на Србија, се обидуваа да го изгаснат пожарот со цел лекарите да стигнат за да му помогнат на повредениот пилот Горан Савиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Авион се сруши на улица во Нова Пазова – еден пилот загина (Фото/Видео)

Авион на воздухооловството на Војската на Србија од типот В-54 Ласта денеска се урна во Нова Пазова. Иако двајцата пилоти иако успеале да се катапултираат пред падот, еден од нив им подлегнал на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

Семејството на паднатиот Navy Seal во акцијата на убиството на Бин Ладен обвинува – Тоа што го направи Обама беше кривично дело

Семејството на паднатиот Navy Seal, (американски војник) Арон Ваугх, изјавија јавно дека нивниот син бил исполнет со некарактеристичен страв за него кога потпретседателот Џо Бајден, се пофали и обелодени во јавноста дека неговиот тим 6, бил одговорен за убиството на Осама бин Ладен.

______________________________________________________________________________________________________

Загина тракторист од струмичко – Ново коњарево

Вчера во сообраќајна несреќа почина трактористот Ванѓел И. (75) од Ново Коњарево. Незгодата се случила во раните утрински часови, во 06.20 наутро, на земјениот пат во правец Ново Коњарево – с.Бајково.

______________________________________________________________________________________________________

Во две одделни несреќи загинаа 3-ца роднини во ист ден

Тешка сообраќајна несреќа во Струмицасиноќа во 19:30 часот. Несреќата се случи на регионалниот пат робовска раскрсница – с.Банско, каде едно лице го загуби животот, еден е тешко повреден, а еден сопатник поминал со полесни повреди.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1