Гостивар: Роднини се тепале со мотики, искршиле цел бутик


48 годишен гостиварец се тепал со свои роднини во бутикот на неговиот роднина во Гостивар.

Кога се виделе роднините почнале да се караати тепаат, а во расправијата се приклучил и чичкото на З.Ф., кој со метална цевка го удрил Ѓ.Ф. по главата.

Тепачката ја прекинале минувачи по што си заминале дома. Но Ѓ.Ф. се вратил во бутикот и со мотика ги скршил излозите и стаклото на вратата од другата продавница, сопственост на неговиот чичко.
Полицијата извршува разговори со инволвираните по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1