Германски туристи погинаа на автопатот А1 Загреб-Сплит/ Фото


Нова жртва на автопатот на смртта – делницата А1, помеѓу Загреб и Сплит

Трагедијата се случила околу 7:07 часот на околу 300 километри пред Скадрин. Во сообраќајната несреќа загинаа двајца германски туристи. Маж и жена. Не се познати причините за несреќата.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1