Tag Archives: accident

ВИДЕО: Избегната трагедија на трката во Силверстоун

Иако на денешната Ф1 трка победи Марк Вебер, целото внимание на јавноста беше свртено во боксот на тимот Заубер.

______________________________________________________________________________________________________

Германски туристи погинаа на автопатот А1 Загреб-Сплит/ Фото

Нова жртва на автопатот на смртта – делницата А1, помеѓу Загреб и Сплит

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1