Кумановец нападнал полицаец со рачка од секира


 

Кумановец викнал полиција бидејќи видел дека му е оштетен автомобилот, но лут му се свртел на полицаецот.
Инцидентот се случил на улицата „Васил Антевски“ во Куманово.

Кога стасала полициската патрола лицето му се нафрлил на полицаецот со рачка од секира, го удрил и му ја повредил раката. Од кога се смирил полицајците го уапсиле.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1